Успіння Пресвятої Богородиці

Свято Успіння Пресвятої Богородиці зустрічається православними щорічно 28 серпня (за новим стилем), раніше ця дата припадала на 15 серпня. У цей день закінчується багатоденний строгий Успенський піст, що триває 2 тижні — з 14 по 28 серпня, який зобов’язує віруючих дотримання обмежень в їжі, а також проведення посту в регулярних молитвах.
Історія великого дня Успіння
Згідно Біблії, Успіння Пресвятої Богородиці — день відходу (закінчення життєвого шляху) матері Ісуса Христа — Діви Марії. Декому може здатися дивним святкування дня смерті Заступниці, однак, вважається, що в цей час Матір Господня зустрілася зі своїм сином і на цьому закінчилася їх розлука. Згідно з переказами, Богородиця прожила 10 років після Вознесіння Ісуса (за іншими джерелами — 22 роки), тому свято Успіння забарвлене не тільки сумом, але і радістю возз’єднання Цариці Небесної і Господа.
Свято Успіння складають сам день поховання Заступниці і 8 днів святкування. На 9-й день після Успіння Богородиці, віруючі поминають її 3-кратною тривалою молитвою. Спочатку свято іменувалося Днем «Пам’яті Блаженної», потім назва була змінена на «Свято кончини Божої Матері». Відзначають його і Російська, і Сербська, і Українська, і Єрусалимська православна церкви, тим не менше, кожна єпархія вносить свої особливості, як в молитовні мови, так і в процес проведення обряду і святкування.

Християни шанують цей день і називають Першою Пречистою…

Перекази говорять, що в цей день всі апостоли, які проповідували по всьому світу, зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Богородицею, здійснити Хресний хід і її поховання.
Передує святу християнський піст. Напередодні свята Успіння, 27 серпня, священнослужителі у всіх православних церквах виносять зображення Заступниці — плащаницю з вівтаря і розміщують його в центрі приміщення храму — для забезпечення вільного доступу віруючих, які стікаються в святиню. Після читання молитов, священик Хресним ходом обносить плащаницю навколо церкви, вносить її всередину, повертаючи до вівтаря, після чого всі віруючі входять в храм під нею, що символізує продовження заступництва Богородиці, яка вже перебуває на Небесах.
Весь наступний святковий день, 28 серпня, і наступні 8 днів, парафіяни проводять в молитвах за упокій душі Заступниці, — як у колі сім’ї у себе вдома, так і в оточенні однодумців у храмі. Цей день стає початком весільних торжеств, як благодатна пора для створення сімейних союзів. Кінець серпня також збігається із завершенням жнив, збиранням врожаю, тому знаменує «спожинки».

Categories: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *