Успіння Пресвятої Богородиці

Свято Успіння Пресвятої Богородиці зустрічається православними щорічно 28 серпня (за новим стилем), раніше ця дата припадала на 15 серпня. У цей день закінчується багатоденний строгий Успенський піст, що триває 2 тижні — з 14 по 28 серпня, який зобов’язує віруючих дотримання обмежень в їжі, а також проведення посту в регулярних молитвах.
Історія великого дня Успіння
Згідно Біблії, Успіння Пресвятої Богородиці — день відходу (закінчення життєвого шляху) матері Ісуса Христа — Діви Марії. Декому може здатися дивним святкування дня смерті Заступниці, однак, вважається, що в цей час Матір Господня зустрілася зі своїм сином і на цьому закінчилася їх розлука. Згідно з переказами, Богородиця прожила 10 років після Вознесіння Ісуса (за іншими джерелами — 22 роки), тому свято Успіння забарвлене не тільки сумом, але і радістю возз’єднання Цариці Небесної і Господа.
Свято Успіння складають сам день поховання Заступниці і 8 днів святкування. На 9-й день після Успіння Богородиці, віруючі поминають її 3-кратною тривалою молитвою. Спочатку свято іменувалося Днем «Пам’яті Блаженної», потім назва була змінена на «Свято кончини Божої Матері». Відзначають його і Російська, і Сербська, і Українська, і Єрусалимська православна церкви, тим не менше, кожна єпархія вносить свої особливості, як в молитовні мови, так і в процес проведення обряду і святкування.

Християни шанують цей день і називають Першою Пречистою…

Перекази говорять, що в цей день всі апостоли, які проповідували по всьому світу, зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Богородицею, здійснити Хресний хід і її поховання.
Передує святу християнський піст. Напередодні свята Успіння, 27 серпня, священнослужителі у всіх православних церквах виносять зображення Заступниці — плащаницю з вівтаря і розміщують його в центрі приміщення храму — для забезпечення вільного доступу віруючих, які стікаються в святиню. Після читання молитов, священик Хресним ходом обносить плащаницю навколо церкви, вносить її всередину, повертаючи до вівтаря, після чого всі віруючі входять в храм під нею, що символізує продовження заступництва Богородиці, яка вже перебуває на Небесах.
Весь наступний святковий день, 28 серпня, і наступні 8 днів, парафіяни проводять в молитвах за упокій душі Заступниці, — як у колі сім’ї у себе вдома, так і в оточенні однодумців у храмі. Цей день стає початком весільних торжеств, як благодатна пора для створення сімейних союзів. Кінець серпня також збігається із завершенням жнив, збиранням врожаю, тому знаменує «спожинки».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *