Богослужіння в акафістну суботу

Богослужіння в акафістну суботу

23.03 було вечірнє богослужіння з читанням акафісту Пресвятій Богородиці. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіст тому що на утрені, яку зазвичай звершують увечері в п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері. В ньому прославляються події земного життя святої Марії, через Яку Господь визволив людство від рабства гріха.

24.03 була здійснена Божественна літургія, після якої собор священників звершив останнє у Великий піст цього року Таїнство Єлеоосвячення.

Історія цього святкування, встановленого в ХІ столітті, сягає 626 року – тоді ворожа армія підступила під стіни столиці Візантії. Константинополь було врятовано завдяки заступництву Діви Марії, до Якої в молитвах звернулося населення міста – адже недарма ще рівноапостольний Костянтин, засновуючи цю нову столицю Римської імперії, доручив її молитовному захисту Пречистої.
Спочатку свято акафіста відбувалося в тому Влахернському храмі, де зберігалися чудотворна ікона Божої Матері та священні предмети земного Її життя – риза і пояс. Пізніше торжество стало загальним для Східної Церкви.

Вона звершує його задля ствердження вірних, які каються, в надії на Небесну Заступницю, адже Вона, уславивши Себе визволенням християн від ворогів видимих, тим більше допоможе тим, хто веде боротьбу з невидимими супротивниками. Співаючи цей акафіст, ми вшановуємо смирення Богородиці, з яким Вона прийняла волю Божу і Свою місію. Ми дивуємося мужності, з якою Діва Марія переносила всі страждання Свого Божественного Сина. Ми дякуємо Їй за неперервну молитву, якою Вона оберігає кожну людину, немовби рідне дитя.

Джерело

 

   

 

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.