Богослужіння у п’яту Неділю Великого посту.

25 березня 2018 року, у п’яту неділю Великого посту, Православна Церква вшановує пам’ять преподобної Марії Єгипетської.

Напередодні, 24 березня в суботу ввечері, було звершено у Свято-Покровському храмі м. Бровари Всенічне бдіння. 

На проповіді в неділю було висвітлене питання про щире покаяння кожної людини. На прикладі святої Марії Єгипетьскої, Господь показує нам Свою безмірну любов та довготерпеливість.

Марія Єгипетська – велика свята, вельми шанована у православ’ї. Відома, як велика пустельниця та аскетка, пам’ять котрої східна церква святкує під час Великого Посту.

У віці 12 років вона пішла з дому до Олександрії, де віддалася нестримній розпусті. Метою життя вона вбачала у потопленні пристрастей, а сила хіті була настільки великою, що вона навіть не брала гроші за розпусту, віддаючи перевагу життю у злиднях і заробляючи на прожиття пряжею. Так пройшло 17 років. Якось вона вирішила вирушити до Єрусалиму з сонмом прочан, але не для того аби вклонитися святиням, але аби вловити більше душ у свої сіті. Під час свята Воздвиження Хреста Господнього цікавість потягла її до храму, проте незнана сила не дозволила їй переступити поріг церкви. Настрашена, вона звернулася з молитвою до Пресвятої Богородиці, вимолила Її допомогу і віддалилася до Йорданської пустелі — молитися про відпущення своїх гріхів. Сімнадцять років вона замолювала свої неподобства, спокушувалася спогадами, спокусами в думках та нападами злих духів. Три хлібини, що чудесно живили її усі ці роки, закінчилися, одяг зітлів, але сила Божа не залишила грішницю, котра розкаялася. Повне усамітнення, молитва, піст, сльози, терпіння негараздів і бід перетворили її у праведницю. Сорок вісім років жила вона в пустелі і померла близько 421 року.

«Стояння Марії Єгипетськїй», коли по св. хоромах читається Великий покаянний канон Андрія Критського і житіє преподобної Марії, буває в четвер, напередодні 5-го тижня Великого посту.

Пам’ять преподобної Марії святкується 14/1 квітня та у 5-й тиждень Великого посту.

 

Джерело


You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.